Достапни линкови

16x9 Image

Марија Митевска

Новинарската кариера ја започна во 2008 година во А1 телевизија како репортер во информативната програма. Кога се оформи А2 телевизија, продолжи да работи во Студио два, каде обработуваше теми од образованието, како и социјални и економски проблеми. Родена е на 14.04 1984 година во Скопје. Од мај 2009-та работи како постојан дописник за Радио Слободна Европа од Скопје.

Автор Марија Митевска

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG