Достапни линкови

16x9 Image

Ивана Стојкова

Новинарската кариера ја започна во 2015 година во Канал 5 телевизија како репортер во информативната програма. Родена е на 15.03.1992 година во Скопје. Од јануари 2022 година работи како соработник на Радио Слободна Европа од Скопје.

Автор Ивана Стојкова

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG