Достапни линкови

„Сè е разурнато“: Локалните Украинци се борат да го задржат достоинството на првата линија на фронтот


Жителите на градот Часив Јар, на линијата на фронтот, се борат да го задржат своето достоинство додека живеат во урнатините на тешките борби во украинскиот регион Доњецк. Малкуте локални жители кои останаа во областа се потпираат на хуманитарна поддршка за да преживеат. И покрај постојаните напади, еден жител изјави за Current Time дека се вратиле во градот по евакуацијата бидејќи е „подобро да се биде дома“.

Категории

XS
SM
MD
LG