Достапни линкови

Две загинати лица и 9 повредени од подметната мина во Багдад


Двајца цивили загинале, а 9 биле повредени, кога минибус со кој се превезувале налетал на мина на патот во Багдад. Меѓу загинатите било и едно 10-годишно девојче.
XS
SM
MD
LG