Достапни линкови

Експлозии на гасоводи во Иран


На три гасоводи во иранската провинција Ком дошло до експлозии, но не се познати причините, јавија ирански медиуми. Слични инциденти се случија и пред два месеца во истиот регион, но ни тогаш не беше соопштено дали станува збор за евентуални диверзии.
XS
SM
MD
LG