Достапни линкови

Близу 80 отсто од хероинот минува низ Балканот, тврди српското МВР


Архива: Балканската рута на хероинот
Речиси 80 отсто од хероинот во Западна Европа минува низ балканската рута, изјави министерот за внатрешни работи на Србија Ивица Дачиќ на Меѓународната конференција за борба против дрога во Мексико. Тој додаде дека во регионот се потребни агенции за борба против трговијата со наркотици. „Зголемена e размената на информации со американската Агеција за борба против трговија со наркотици, а само лани се разменети речиси илјада информации“ рече министерот на конференцијата во Канкун.
XS
SM
MD
LG