Достапни линкови

Муслиу - Колку доверба, толку гласови на изборите


Муслиу - Колку доверба, толку гласови на изборите
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00
Директен линк

Доколку политичарите не ја слушнат пораката што им ја испратија граѓаните на овие избори, може да се појават нетрадиционални политички партии кои ќе привлечат поголем број на гласачи, вели Муслиу. Како ќе одговорат на пораките, такви и резултати ќе жнеат, вели тој за РСЕ.

XS
SM
MD
LG