Достапни линкови

Диневски – Бугарија нелегално има добиено многу досиеја од Македонија


Диневски – Бугарија нелегално има добиено многу досиеја од Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:29 0:00
Директен линк

Со секоја следна смена на власта имаше уништување, осакатување и криење на досиејата на тајната полиција. Бугарија, преку свои извори во Министерството за внатрешни работи и во Државниот архив на Македонија, има добиено поприличен дел оригинални досиеја од времето на комунизмот по нелегален пат, вели ексразузнавачот Александар Диневски.

XS
SM
MD
LG