Достапни линкови

Трендафилов - Владата може да санкционира фирми на Груевски и Мијалков во Македонија


Трендафилов - Владата може да санкционира фирми на Груевски и Мијалков во Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00
Директен линк

Доколку Груевски и Мијалков и нивните семејства поседуваат фирми во Македонија, земјава врз нив може да примени мерки само доколку Владата донесе таква одлука. Македонија автоматски применува мерки само за листите на санкции на Обединетите нации“, вели директорот на Управата за финансиско разузнавање Блажо Трендафилов.

XS
SM
MD
LG