Достапни линкови

Дујовски: Во новата Влада не треба да се поставуваат лаици


Дујовски: Во новата Влада не треба да се поставуваат лаици
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00
Директен линк

Најважно е дали новите имиња во владата ќе имаат капацитети за менаџирање. Важно е да имаме луѓе кои што ќе знаат како функционира тој систем. Сега во ова време на многу предизвици, на криза во која што се наоѓаме не би требало да се поставуваат луѓе лаици кои допрва ќе се запознаваат со организационата шема на секои од министерствата, вели професорот Никола Дујовски.

XS
SM
MD
LG