Достапни линкови

Треновски - Јавниот долг не треба да надмине 53 отсто


Треновски - Јавниот долг не треба да надмине 53 отсто
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:55 0:00
Директен линк

Нивото на јавен долг над 60 проценти е веќе прилично високо, а враќањето под тоа ниво нема да биде едноставно во услови на светска пандемија и буџетски дефицит над 4 проценти, вели професор Треновски.

XS
SM
MD
LG