Достапни линкови

Исмаили: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се караат, па мене ме обвинуваат


Исмаили: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се караат, па мене ме обвинуваат
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00
Директен линк

Претседателот на Собраниската комисија за труд од Алијанса за Албанците Хисни Исмаили вели дека не верува дека до крајот на месецов ќе се донесат измените на законот за работни односи со кој се прогласува недела за неработен ден. Според него виновни за тоа се СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните кавги.

XS
SM
MD
LG