Достапни линкови

Симовски – Голем дел од попишувачите се вакцинирани, но тоа не е услов


Симовски – Голем дел од попишувачите се вакцинирани, но тоа не е услов
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00
Директен линк

Законот не ни дава можност да инсистираме попишувачите да бидат вакцинирани, зашто вакцинирањето е доброволно. Немам моментална ситуација каква е состојбата, но од првичните согледувања, поприличен број од оние кои се пријавија на конкурсот беа вакцинирани, а повеќе од половина од тие што не беа вакцинирани прифатија вакцинација, вели директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски.

XS
SM
MD
LG