Достапни линкови

Тасева: Ревизорскиот извештај укажува на профитерство во време на пандемијата


Тасева: Ревизорскиот извештај укажува на профитерство во време на пандемијата
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00
Директен линк

Претседателката на Транспаренси Интернешнл Слаѓана Тасева вели дека наодите на државниот ревизор укажува на висок ризок од корупција во јавните набавки за време на пандемијата. Таа додава дека големата разлика во цените на заштитната опрема укажува на профитерство и неорганизираност на државата

XS
SM
MD
LG