Достапни линкови

Ѓурчески: Мотивите за криминалните пресметки се кријат во црниот пазар на дрога


Ѓурчески: Мотивите за криминалните пресметки се кријат во црниот пазар на дрога
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:41 0:00
Директен линк

Поранешниот полициски началник Љубомир Ѓурчески вели дека долгогодишното владеење на двете криминални групи со скопското подземје не е можно без политичка поддршка.Тој вели едната делува на територија Сарај- Грчец, а втората Чаир и Сингелиќ и се поврзани со политички партии. Партиите без коментар за таквите обвинувања.

XS
SM
MD
LG