Достапни линкови

Кучи: На луѓето им наоѓаме работа, а не за работата - луѓе


Кучи: На луѓето им наоѓаме работа, а не за работата - луѓе
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00
Директен линк

Треба да се смени начинот на вработување, зошто секогаш сме се труделе на луѓето да им најдеме работа, а не на работата - луѓе. Ова се манифестира со интервенции при вработување, каде не е многу битно кои се референците за вработување на соодветно работно место, вели бизнисменот Мендерес Кучи.

XS
SM
MD
LG