Достапни линкови

Клековски: Пресуди за корупција против актуелни функционери, можат да ја вратат довербата во власта


Директен линк

Политичкиот аналитичар Сашо Клековски вели дека коруптивните афери ќе влијаат врз рејтингот на власта, ако не се види докрај судска разврска. Тој додава дека почнување на истраги не е доволно.

XS
SM
MD
LG