Достапни линкови

Ралповски - Ќе тужиме зошто се загрозува синдикалното организирање


Ралповски - Ќе тужиме зошто се загрозува синдикалното организирање
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:27 0:00
Директен линк

Се изготвува тужба по 10 точки за загрозување на синдикалното организирање и слободата на здружување. Имаме притисоци и деградирање на синдикалните лидери, откази на синдикалните лидери, имаме обиди за растурање на синдикатот, вели Благоја Ралповски, претседател на КСС.

XS
SM
MD
LG