Достапни линкови

Пиперевски - Најбитно е дали апликацијата за попис е заштитена


Пиперевски - Најбитно е дали апликацијата за попис е заштитена
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00
Директен линк

Ако ви украдат податоци од незаклучена „кола“ вие сте му ги подариле оти немало заштита, вели Мане Пиперевски, експерт за информатичка безбедност во Пиперевски консалтинг за заштита на електронските системи. Заштитата е можна, но круцијално е да се тестираат системите пред употреба.

XS
SM
MD
LG