Достапни линкови

Дучевска-не постои документ за укинување на националните катедри


Дучевска-не постои документ за укинување на националните катедри
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00
Директен линк

Деканката на филолошкит факултет Анета Дучевска негира дека кога било постоел документ за укинување на националните катедри. Оваа тема се отвори во јавноста откако претседателот на МАНУ рече дека се планира укинување, па потоа и професорката Јасна Котеска тврдеше дека има и таков документ.

XS
SM
MD
LG