Достапни линкови

Славески- околу 200 луѓе досега добија НАТО сертификат


Славески- околу 200 луѓе досега добија НАТО сертификат
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00
Директен линк

Директорот на Дирекцијата за безбедност на класифицирани информации Стојан Славески вели дека околу 500 до 600 македонски државјани би требало да добијат НАТО сертификат, Државата досега побарала за 300, а околу 200 веќе имаат добиено. Десетина се одбиени, а за другите процедурата е во тек. Македонија е членка на НАТО од минатата година.

XS
SM
MD
LG