Достапни линкови

Гусар – Полицијата не ги заштити жртвите од „Јавна соба“ од незнаење


Гусар – Полицијата не ги заштити жртвите од „Јавна соба“ од незнаење
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:30 0:00
Директен линк

Органите коишто треба да ги штитат жртвите не направија заштита, зашто и самите тие не знаат како да постапат. Ако јас сум неука странка и ако отидам да пријавам во полиција, а не знам кое кривично дело е, полицијата, односно надлежниот орган треба да ме упати, вели адвокатката Марта Гусар.

XS
SM
MD
LG