Достапни линкови

Малески: Првите пораки на САД кон Бугарија веќе пристигнаа


Малески: Првите пораки на САД кон Бугарија веќе пристигнаа
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:20 0:00
Директен линк

Поранешниот амбасадор Огнен Малески согласно најавите, очекува Западен Балкан да биде еден од приоритетите на САД кои, како што вели, имаат незавршена работа и затворањето на целото прашање ќе биде интегрирањето на Западен Балкан, вклучувајќи ја и Северна Македонија во ЕУ.

XS
SM
MD
LG