Достапни линкови

Милевски - има проекти за обновливи извори на енергија


Милевски - има проекти за обновливи извори на енергија
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00
Директен линк

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски вели дека постојат проекти за ветерни централи, како и фотоволтаичната централа во Кичево за намалување на користењето на јагленот.

XS
SM
MD
LG