Достапни линкови

Пановски - За набавка на вакцина треба да си трговец


Пановски - За набавка на вакцина треба да си трговец
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00
Директен линк

Професор Никола Пановски вели дека власта нема искуство во набавка на вакцини, оти досега вакцини и лекови набавуваа веледрогериите и претставништвата на глобалните фирми, кои во Македонија беа затворени со воведувањето на паралелниот увоз на лекови, воведен од претходната власт на ВМРО-ДПМНЕ.

XS
SM
MD
LG