Достапни линкови

Амбасадорите на САД од регионот во Скопје на советување со Палмер


Никола Димитров и Метју Палмер

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров синоќа приреди работен прием за амбасадорите на САД во југоисточна Европа кои во Скопје одржуваат советување под раководство на заменик помошникот на државниот секретар и специјален пратеник за Балканот Метју Палмер. Како што соопшти македонското Министерство за надворешни работи, Димитров изразил задоволство поради тоа што Скопје е избрано за место на одржувањето на регионалното советување на американските амбасадори. „Тоа е дополнителна потврда за цврстото и продлабочено партнерство меѓу Северна македонија и САД“, оцени министерот Димитров.

XS
SM
MD
LG