Достапни линкови

Приведено едно лице за напад врз ЛГБТИ активисти во Сарај


Македонска полиција, МВР.

Полицијата привела едно 30-годишно лице кое вчера нападнало ЛГБТИ активисти во Сарај, соопшти МВР. Оттаму информираат дека приведениот Ј.А. физички го нападнал активистот од Тетово Б.А.

Нападот се случил влера во 16 часот во близина на плоштадот „Иса Булетини“ во Сарај, откако активистите биле пресретнати од возило Ауди во кое се наоѓале напаѓачите. Активистите претходно биле вербално навредувани, откако напаѓачите го препознале Асани меѓу нив.

XS
SM
MD
LG