Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и потопло


Во Македонија ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди, попладне со локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб, а долж Повардарието и во западните делови умерен северозападен ветер. Дневната температура ќе се движи од 15 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 25 степени.

XS
SM
MD
LG