Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне локално ќе има нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи. Поголема нестабилност ќе има во западните и југоисточните делови, каде што е можно краткотрајно процесите да бидат поинтензивни. Максималната температура ќе се движи од 22 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време со температура до 30 степени.

XS
SM
MD
LG