Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала, а во западните делови со умерена облачност. По одделни котлини, вклучувајќи ја и Скопската ќе има услови за појава на магла. Температурата ќе се движи од осум до 14 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала, со умерена облачност. Температурата ќе достигне до 10 степени.

XS
SM
MD
LG