Достапни линкови

Прифатено обвинението за случајот „Топлик“


Архивска фотографија: Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески пред Кривичниот Суд во Скопје

Основниот суд Скопје 1 го прифати обвинението за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство. Во „Топлик“ обвинети се шест лица, меѓу кои и поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески за продажбата на градежна парцела за изградба на населбата Сончев Град во скопско Сопиште.

За „Топлик“ снимките од прислушуваните разговори се прифатени како докази.

XS
SM
MD
LG