Достапни линкови

Пакистан го одбележува денот на независноста


Прославата во Исламабад за денот на независноста на Пакистан.

Пакистан денеска ја одбележува 70 годишнината од независноста на земјата. Претседателот Мамун Хусеин го постави националното знаме на церемонијата во главниот град Исламабад на која присуствуваше и премиерот Шахид Хакан Абаси и кинескиот вицепремиер Ванг Јанг кој е во посета на земјата. Хусени ќе им додели и медали на заслужните граѓани.

XS
SM
MD
LG