Достапни линкови

Времето денеска: облачно и дождливо


Во Македонија ќе биде променливо облачно со краткотраен локален дожд, повеќе врнежи се очекуваат во југоисточниот дел на земјава. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 14 до 20 степени. Во Скопје слично време, променливо облачно со повремен дожд. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

XS
SM
MD
LG