Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево


Во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 22 до 29 степени. Во Скопје слично време, сончево со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 25 степени.

XS
SM
MD
LG