Достапни линкови

Картер: Русија сака да распоредува нуклеарно оружје


Русија се чини дека денес има поголема желба да распореди нуклеарно оружје отколку за време на студената војна, предупреди американскиот секретар за одбрана Ештон Картер. Тој притоа изрази загриженост што Москва изведува поголем број нуклеарни вежби и се почесто зборува за користење на нуклеарното оружје.

XS
SM
MD
LG