Достапни линкови

Министерот Попоски во посета на Косово


Министерот за надворешни работи Никола Попоски

Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска ќе престојува во еднодневна работна посета на Косово на покана на заменик претседателот на Владата и министер за надворешни работи Хашим Тачи. За време на посетата предвидено е потпишување на билатерална спогодба меѓу двете влади за условите за патување на државјаните на двете земји. Спогодбата предвидува преминување на државната граница со биометриски лични карти за краток престој.

XS
SM
MD
LG