Достапни линкови

Иванов добил комплименти за справувањето со бегалската криза


Претседателот Ѓорге Иванов

Претседателот Ѓорге Иванов изјави денеска дека по остварените средби на маргините на самитот за климатски промени во Париз, Македонија добила комплименти за начинот на справување со мигрантската и бегалската криза. Според него, Македонија е една од ретките земји која успешно се справува со овој предизвик. Освен за предизвиците со мигрантската и бегалската криза Иванов со светските лидери разговарал и за македонската евроатлантска интеграција и состојбите во регионот.

XS
SM
MD
LG