Достапни линкови

Променливо облачно време, можен снег


Илустрација.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе провејува снег. Температурата ќе се движи од 3 до 11 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со слаб до умерен засилен северен ветер и температура до осум степени.

XS
SM
MD
LG