Достапни линкови

Во самоубиствен напад загинаа 18 лица во Ирак


Во самоубиствен бомбашки напад на погреб на провладин борец во југозападен Багдад загинале најмалку 18 луѓе. Во нападот биле повредени и 41 лице. Се уште никој не презема одговорност за инцидентот. Но, шиитските милитанти на Исламската држава кои контролираат големи реони од Ирак често извршуваат бомбашки напади во главниот град.

XS
SM
MD
LG