Достапни линкови

Лекарите од Дигестивна хирургија бараат безбедни услови


Од лекарскиот колегиум на Универзитетската клиника за дигестивна хирургија денеска изразија шокираност и огромна разочараност од нападот врз нивниот колега. Тие бараат надлежните итно да го расветлат случајот и да се создадат услови за безбедна работа на хирурзите. Среќна околност во целата несреќа е што лекарот не е смртно повреден, а биле испукани повеќе куршуми од кои три завршиле во неговото тело, наведуваат во соопштението.

XS
SM
MD
LG