Достапни линкови

Хрватска го отвори граничниот пункт Бајаково


Клучниот граничен пункт на хрватско српската граница повторно беше отворен по два дена, јави Хрватското радио. „Штотуку дојде соопштение дека камионите започнале да се движат преку границата кон Бајаково, соопшти радиото. Претходно беше соопштено дека се дозволува преминување возила и автобуси, но камионите се уште чекаат.“ Хрватска го затвори граничниот пункт Бајаково за товарни превозни средства во понеделникот како репресивна мерка за Србија, која го насочуваше мигрантскиот поток преку границата.

XS
SM
MD
LG