Достапни линкови

Солзавец против група мигранти на границата со Грција


Припадници на македонската специјална полиција употребилe солзавец за да ги потиснaт мигрантите кои се обиделе да влезат од граничната зона во Македонија, јави новинската агенција Ројтерс. Македонската влада вчера прогласи кризна состојба и ја затвори јужната граница за мигрантите, главно сиријци кои доаѓаат од Грција. Тие ноќта ја минале на отворено на граничната зона меѓу Македонија и Грција.

XS
SM
MD
LG