Достапни линкови

ВО ЖИВО - Анти-владин протест

Граѓански здруженија, невладини организации и политички партии, меѓу кои и најголемата опозициска партија, СДСМ, денеска во Скопје пред зградата на владата на Македонија организираа протестен собир под мотото „Граѓаните за Македонија“.

19:45 17.5.2015

Граѓаните од различни етнички заедници, кои денеска дојдоа на митингот да испратат порака дека сакаат демократија, се богатсво кое се надевам дека и ние политичарите ќе знаеме да го искористиме, оценува во краткиот разговор за РСЕ претседателот на СДСМ Зоран Заев.

Заев: Остануваме пред владата, се надеваме на мирен ден утре
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

19:31 17.5.2015
18:52 17.5.2015

Видео пресек на протестот пред Владата во Скопје

Анти-владин протест во Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

18:49 17.5.2015

Кампување пред Влада до оставка на Груевски

Со волја или без волја на Никола Груевски, тој ќе замине, мора да замине, рече Заев. На протестот се обратија студенти, режисери, активисти, хонорарци и сите побараа оставки од владата. Повеќе тука

Macedonia - Anti-government protests in Skopje.
Macedonia - Anti-government protests in Skopje.

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG