Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе има зголемување на облачноста и во јужните делови е можен краткотраен слаб дожд, а на повисоките планини провејување на слаб снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец, особено долж Повардарието. Температурата ќе се движи од минус два до 17 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Температурата ќе се движи од еден до 15 степени.

XS
SM
MD
LG