Достапни линкови

Шест мртви во пожар во Русија


Шест српски работници загинале на северот на Русија, во пожар којшто зафати градилиште на сибирскиот полуостров Јамал, пренесуваат српските медиуми. Според дипломатски извори во Русија, повеќе детали ќе се знаат подоцна. Пожарот избувнал синоќа, а според неофицијални податоци во него настрадале осум лица. Во моментот на избувнувањето на пожарот на градилиштето имало голем број работници од Србија, кои на работа во Русија заминале преку фирмата Велестрој.

XS
SM
MD
LG