Достапни линкови

Тодоров - Трошоците за операција на Тамара на товар на МЗ и ФЗОМ


Сите трошоци за изведување на седмиот по ред оперативен зафат во странство врз деветгодишната Тамара Димовска од Велес која има проблем со искривување на рбетот, ќе бидат целосно покриени од страна на Министерството за здравство и Фондот за здравствено осигурување на Македонија, изјави министерот за здравство Никола Тодоров.

XS
SM
MD
LG