Достапни линкови

Откриен идентитетот на војникот кој го уби Осама бин Ладен


Осама бин Ладен

Пензионираниот припадник на американската морнарица кој изјави дека го убил Осама бин Ладен јавно се идентификува и покрај дебатата меѓу членовите на американските сили за специјални операции дали тие треба да го прават тоа. 38 годишниот Роберт О Нил изјави за весникот Вашингтон Пост дека тој два пати пукал во Осама бин Ладен. О Нил изјави дека се решил да излезе во јавност бидејќи страхувал оти неговиот идентитет ќе биде откриен од други.

XS
SM
MD
LG