Достапни линкови

Реал и Борусија најмоќно на стартот на Лигата на шампиони


Реал Мадрид успешно тргна во одбрана на шамионската титула од минатата сезона

Синоќа беа одиграни првите натпревари од Лигата на шампиони во групите A, B, C и D. Постигнати се следните резултати:

Јувентус- Малме 2:0

Олимпијакос- Атлетико Мадрид 3:2

Реал Мадрид- Базел 5:1

Ливерпул- Лудогорец 2:1

Бенфика- Зенит 0:2

Монако- Баер Леверкузен 1:0

Борусија Дортмунд- Арсенал 2:0

Галатасарај- Андерлехт 1:1

Вечер се играат натпреварите од другите 4 групи, а се среќаваат:

Челзи- Шалке

Порто- БАТЕ

Рома- ЦСКА Москва

Баерн- Манчестер Сити

Барселона- Апоел

Ајакс- ПСЖ

Марибор- Спортинг

Атлетик Билбао- Шахтјор

XS
SM
MD
LG