Достапни линкови

Почнува Лигата на шампионите


Денеска е денот што со нетрпение го чекаа љубителите на фудбалот. Вечер почнува Лигата на шампиони на УЕФА, а се играат натпреварите од групите A, B, C и D.

Се среќаваат Ливерпул- Лудогорец, Бенфика- Зенит, Јувентус- Малме, Реал Мадрид- Базел, Монако- Баер Леверкузен, Борусија Дортмунд- Арсенал, Олимпијакос- Атлетико Мадрид и Галатасарај- Андерлехт.

Утре на програмата се натпреварите од другите 4 групи.

XS
SM
MD
LG