Достапни линкови

Обама за обединување во борбата против Исламската држава


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека тој е уверен во создавањето на поширока меѓународна коалиција за борба против милитантите од Исламската држава. Обама говорејќи на самитот на НАТО во Велс порача дека на тој начин милитантите ќе бидат поразени. Според него, клучните сојузници на НАТО се подготвени да им се приклучат на САД во борбата против Исламската држава.

XS
SM
MD
LG